Bilgi

Oyuncu Koltuğu Nedir? Ne İşe Yarar?

“Ne gerek var oyuncu koltuğu için para harcamaya?” demeyin. Çünkü dünya üzerinde 2 milyarı aşkın insanın dijital oyun oynadığı biliniyor. Bu insanlar oyun oynamak için bilgisayar karşısında saatlerce zaman geçiriyor. Oyuncu koltuğunu merak edip bu yazıyı okumaya geldiyseniz öyle sanıyorum ki siz de bu 2 milyar kişiden birisiniz.

İnsanlar saatlerce bilgisayar karşısında oturup zaman geçiriyor dedik. Bu pozisyonda uykuya dalanlar bile var. Saatlerce oturmak normalde rahatsız edicidir değil mi? Ne bileyim beliniz ağrır, boynunuz ve ayaklarınız uyuşup durur. Sağınız solunuz terler. Zaman geçirdikçe daha konforlu ve zahmetsiz bir oturacak yer istersiniz. Zamanla ortaya çıkan bu sorun ve ihtiyaçlar “Oyuncu Koltuğu” dediğimiz ürünü ortaya çıkardı.

PEKİ OYUNCU KOLTUĞU İLE GÜNDELİK KOLTUĞUN FARKI NEDİR?

Standart kalitedeki bir oyuncu koltuğu bile normal koltuklara göre farklı özellikler barındırır. Şöyle ki:

  • Daha Rahattır. Oyuncu koltuğu normal koltuklara göre daha uzun süreler ve daha agresif kullanılacağı için buna göre tasarlanıyor.
  • İnsan anatomisi ile daha uyumludur. Oyuncu koltukları sırt ergonomisine uygun tasarlanır. Koltuğun oturum derinliği de hassas bir şekilde tasarlanarak gamerların uzun süreli oturumlardan sonra duruş bozukluğu gibi sağlık problemleri yaşamasının önüne geçilmeye çalışılır.
  • Kol Destekleri: Normal koltuklarda kol desteğinin bulunması daha çok isteğe bağlı bir özelliktir. Oyuncu koltukları ise kol desteğini mutlaka barındırır, barındırmalıdır. Fare tutarken dirsek ve kollarınıza destek sağlamak için kol desteğine ihtiyaç duyarsınız. Kol desteğinin olmaması bir iki saatlik fare kullanımından sonra omzunuzda sinir bozucu ağrılara neden olabilir.
  • Dahili boyun ve sırt destek minderi barındırır: Normal ofis, ev koltuklarında boyun ve sırt desteği için genellikle sonradan alınan minderler kullanılır. Fakat minder koltuk yapısı ile uyumlu değilse bu minderler size destek olmak yerine köstek olabilir. Oyuncu koltuğu ise boyun ve sırt destek minderlerini koltuğun birer parçası olarak barındırır. Ayrıca bu minderleri kendi vücudunuza göre de ayarlayabilirsiniz.

Görüldüğü gibi oyuncular için tasarlanan bu koltuklar yüksek seviye konfor ve rahatlık sağlamakta. Eğer bir oyuncu koltuğu alma düşünceniz varsa bunun için tam da ihtiyaçlarınıza yönelik tasarlanan CALITTE OYUNCU KOLTUKLARI‘na göz atabilirsiniz!

CALITTE OYUNCU KOLTUKLARI

Titan TT Serisi (3)

Samurai Serisi (4)

Remix MX Serisi (4)

Harley RR Serisi (8)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir